Naprawa dachu płaskiego

Przeciekający dach potrafi wyrządzić wiele szkód każdemu budynkowi. Dach to ten element konstrukcyjny, który powinien chronić cały budynek przed wszelakimi warunkami atmosferycznymi. Szczególnie na zmienne warunki narażone są dachy płaskie, na których często zalega śnieg i często mają one większą powierzchnię od dachów pochyłych. Tylko co zrobić, gdy już dojdzie do awarii i dach zacznie przeciekać? Jest na to dobre i niedrogie rozwiązanie — papa w płynie, która dzięki swoim niezwykłym właściwościom uszczelniającym, zdaje się perfekcyjnym rozwiązaniem przy usterkach związanych z przeciekającym dachem. Czym jest papa w płynie i dlaczego warto ją stosować do naprawy dachu płaskiego (CWS)? Dowiecie się z poniższego tekstu.

Czym jest papa w płynie?

Papa w płynie to nic innego jak substancja klejąca wykonana na bazie bitumicznej, która jest stosowana na zimno do uszczelniania przeciekających dachów. Na skutek zastosowaniu odpowiednich proporcji materiałów, papa ta jest upłynniona, dzięki czemu w bardzo prosty sposób można rozprowadzić ją na powierzchni każdego dachu.

Papa w płynie nadaje się do stosowania w przypadku większości rodzajów dachów, ale zalecana jest głównie do dachów płaskich wykonanych z materiałów podobnych do papy asfaltowej. Wtedy ma ona najlepsza wydajność i stanowi stuprocentową ochronę przed przeciekaniem. Do papy w płynie stosuje się także odpowiedni podkład, który również jest wykonany na bazie bitumu. Połączenie tych dwóch produktów jest idealne do uszczelniania niewielkich nieszczelności w papie dachowej.

Idealne rozwiązanie na płaskie dachy

Jaki jest najlepszy uszczelniacz do dachów płaskich? Odpowiedź to oczywiście papa w płynie. Głównym powodem, dlaczego tak jest to brak szwów na łączeniach, jak się dzieje przy stosowaniu papy z rolki. Odbywa się tak bez względu na to, czy materiał, który jest naprawiany, wykonany jest z warstwy bitumicznej czy innej podobnej. Dzięki naprawie dachu płaskiego papą w płynie uniknie się wszelkich szwów i miejsc, w których z dużą dozą prawdopodobieństwa w przyszłości pojawią się kolejne problemy z przeciekaniem. Oprócz tego, że papa w płynie bardzo dobrze wiąże wszelkie pęknięcia, to jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem izolacyjnym. Dzięki zastosowaniu papy w płynie powstrzymane zostaną wszelkie zmiany termiczne. Jest ona w stanie chronić dach budynku przed bardzo niskimi temperaturami.

Bardzo dobry stosunek jakość do ceny

Papa w płynie jest skuteczna i przede wszystkim niedroga. Jest tańsza niż jej odpowiedniki wykonane z innego materiału i wymaga przede wszystkim mniejszych nakładów pracy i umiejętności od naprawiającego. Tak naprawdę każdy może naprawić dach płaski za pomocą papy w płynie i zatrudnienie do tego dekarza nie jest absolutnie konieczne. Papę w płynie w prosty sposób aplikuje się na powierzchnię dachów. Materiał ten nakłada się pędzlem lub wałkiem wokół miejsc przeciekających albo bezpośrednio na całej powierzchni dachu. Jest to bardzo prosta czynność, a jakość i przede wszystkim niezawodność tego systemu uszczelniającego sprawi, że będzie to jedno z najlepszych rozwiązań do naprawy awarii dachu.