Jak zlikwidować nieestetyczne naczynka na twarzy?

Naczynka krwionośne widoczne pod skórą mogą być defektem kosmetycznym. Sprawdź, w jaki sposób można je zlikwidować!

Przez długi czas nie istniały skuteczne i bezpieczne metody zamykania naczynek krwionośnych w skórze. Obecnie bardzo popularne jest laserowe zamykanie naczynek Kraków (https://ego-medspa.pl/laserowe-zamykanie-naczynek-med-art/) to jedno z miast, gdzie można wykonać taki zabieg.

 

Jak powstają popękane naczynka krwionośne?

Do popękania czy rozszerzenia naczynek krwionośnych, które tworzą siateczkę czerwonych lub fioletowych nitek widocznych pod skórą, może powstać na wiele sposobów.

 

Za główne przyczyny popękanych naczynek uznaje się:

  • niskie i wysokie temperatury
  • przechodzenie między miejscami o znacznej różnicy temperatur
  • picie alkoholu
  • jedzenie pikantnych potraw
  • zaburzenia krążenia
  • praca w pozycji siedzącej lub stojącej
  • okres ciąży

 

Jak usuwać rozszerzone naczynka krwionośne?

Niestety, nie ma możliwości usuwania naczynek z użyciem kosmetyków. Mogą one wprawdzie zapobiegać powstawaniu nowych zmian, jednak nie zlikwidują tych, które są już obecne.

 

Aby pozbyć się naczynek, należy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, w którym można skorzystać z zabiegów polegających na ich zamykaniu. Najlepszą efektywność wykazują zabiegi laserowe, które uszkadzają naczynka i powodują ich zamknięcie.

 

Zabieg laserowego usuwania naczynek polega na przykładaniu do skóry specjalnego pistoletu laserowego, który emituje wiązkę światła laserowego. Po przedostaniu się do skóry laser uszkadza naczynko, które zanika.

 

W przypadku mniejszych naczynek wystarczy wykonanie jednego zabiegu, natomiast wtedy, gdy jest ich więcej, są one położone głębiej, zalecane jest wykonanie serii procedur.

 

Skuteczne laserowe zamykanie naczynek Kraków – dokładny opis procedury można znaleźć na witrynach gabinetów i klinik prowadzących tego rodzaju zabiegi.

 

Ile kosztuje usuwanie naczynek krwionośnych laserem?

Ceny związane z usuwaniem naczynek zależne są głównie od powierzchni skóry, która ma być poddana zabiegowi.

 

Najczęściej trzeba liczyć się z kosztami wynoszącymi od około 300 do 1000 złotych, natomiast dokładne cenniki warto sprawdzić na stronach internetowych.