Wirtualne Brzeziny- serwis internetowy wsi
Nasz rodak znany i wybitny lekkoatleta Jan Werner został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Praszki. Tytuł został nadany przez Radę Miasta pośmiertnie. Uroczystość nadania honorowego obywatelstwa odbyła się 7 maja 2017r. a tytuł odebrały córki Jana Wernera i jego wnuk. Obecny był także brat sportowca.
Niewątpliwą atrakcją na dodatek bardzo praktyczną, był zorganizowany przez strażaków z  OSP Brzeziny i OSP Praszka  pokaz ratownictwa i szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. Dzieci mogły przez moment poczuć się prawdziwymi "strażakami", zwiedzając wozy strażackie, zapoznając się z wyposażeniem jednostek, procedurami ratunkowymi i pierwszą pomocą . Była też okazja przymierzyć strażackie kombinezony i hełmy oraz przejechać się wozem strażackim.
W poprzednie dni uczestnicy "Wakacji na 5" wybrali się między innymi na wycieczkę rowerową w okolice dawnej granicy polsko-niemieckiej. Była to okazja do zapoznania się z ciekawymi dziejami pogranicza, na którym przecież przez wieki Brzeziny się znajdowały.
Pod koniec wakacji od 21 do 25 sierpnia 2017r odbyła sie pod egidą świetlicy wiejskiej w Brzezinach kolejna edycja akcji "Wakacje na 5". W ramach wakacyjnych zajęć dzieci z naszej miejscowości brały udział przez cały tydzień w różnych formach aktywności zaplanowanych w ramach akcji.

Były więc wycieczki po okolicy, zajecia sportowe i zabawy na swieżym powietrzu, gry terenowe, wycieczka do kina czy wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ganie.
Od 25 września w świetlicy wiejskiej odbywa sie kurs komputerowy dla dorosłych. Jest to przedsięwziecie współfinansowane z funduszy UE. Szkolenie odbywa sie w ramach projektu "Demeter -projekt wsparcia kompetencji TIK". Jest to projekt wyłoniony w konkursie w ramach RPO dla woj opolskiego Działanie 9.3 "Wsparcie kształcenia ustawicznego". Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 18 lat), mieszkańców woj opolskiego, z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym. Kurs obejmuje kilkadziesiąt godzin zajęć, kończy się uzyskaniem  Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Informacje w świetlicy.
We współczesnych czasach, telewizja i zmiana stylu życia  mocno zredukowały wiejską tradycję częstych, spontanicznych spotkań i dyskusji. Z kolej duża część aktywności -szczególnie młodych ludzi, przeniosła się do sieci. Tradycyjne metody komunikacji i aktywizacji wyczerpały się. Stąd dość powszechna niewiedza mieszkańców o wielu sprawach dotyczących naszej społeczności lokalnej i małe zainteresowanie aktywnością na tym polu.
Potrzebę stworzenia takiej strony sugerowałem już rok temu. Z zeszłorocznego funduszu sołeckiego zebranie wiejskie wydzieliło fundusze na hosting. Zaprojektowania i wykonania technicznego serwisu podjąłem się sam. Zlecenie takich prac byłoby dość kosztowne. Niestety, z racji ograniczeń czasowych i technicznych prace te przeciągnęły sie o kilka miesięcy. Wykupienie hostingu dało nam spore możliwości w tworzeniu i rozwijaniu naszej strony.
Posiadamy więc własną domenę internetową www.brzeziny.info.pl, pełną kontrolę nad serwisem, możliwość uruchomienia własnego moderowanego forum, serwera plików a nawet poczty we własnej domenie itd.…  Serwis ten nie jest oczywiście zakończoną całością. Wiele rzeczy będzie jeszcze poprawianych i zmienianych Proszę o uwagi i sugestie dotyczące naszej strony, co powinno się w niej zmienić lub znaleźć. Zapraszam do korzystania z naszego serwisu. Sołtys Artur Kuc.
Szanowni mieszkańcy. Serwis internetowy naszego sołectwa został ostatecznie uruchomiony! Z dniem 20 września zakończyłem wstępne prace nad serwisem internetowym Brzezin i uruchomiłem go na serwerze.  W założeniu stanowi on wizytówkę naszej miejscowości w ogólnoświatowej sieci oraz stanowi platformę komunikacji i informacji mieszkańców naszego sołectwa. A funkcja komunikacyjna jest bodaj ważniejsza niż sama obecność w Internecie.
Herb Brzezin
Projekt i wykonanie: Artur Kuc
Copyright:©
2017 Sołectwo Brzeziny
Parafia Strojec
Gmina Praszka
GÓRA
Góra Strony
Szkoła Strojec